FIZJOTERAPIA

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia jest dostosowana do indywidualnych dolegliwości i funkcji lub ograniczeń w aktywności fizycznej pacjentów, które są rozpoznawalne po wynikach badań lekarskich.

Manualne umiejętności terapeuty w połączeniu z naturalnymi bodźcami fizycznymi wspierają aktywność mięśni, przyrost mięśni i aktywność metaboliczną.

Rehabilitacja wpływa również na czynności narządów wewnętrznych. Celem fizjoterapii jest przywrócenie, zachowanie lub promocja zdrowia i przez to bardzo często zmniejszenie bólu. Dla pacjenta bardzo ważne jest połączenie terapii medycznej i niezależnego treningu, na przykład pleców, ramion, przy problemach z kolanami lub całościowego programu ćwiczeń potrzebnych do osiągnięcia szybkiego, skutecznego i przede wszystkim długotrwałego sukcesu.

Do prywatnie wyznaczonej fizjoterapii należą gimnastyka zdrowotna, terapia manualna, fizjoterapia na urządzeniach, masaż, drenaż limfatyczny. To najbardziej efektywne połączenie treningu i terapii. Fizjoterapia jest częścią leczenia istniejącej choroby lub jest stosowana w leczeniu chorób, po operacji lub wypadku.

Ćwiczenia wykonywane są pod okiem naszych trenerów lub fizjoterapeutów. Zakres stasowania obejmują przede wszystkim problemy układu mięśniowo- szkieletowego i wady postawy. Ponadto istnieją specyficzne ćwiczenia, aby zmobilizować pracę serca i płuc lub niwelować zaburzenia ruchowe. W ciąży i po urodzeniu fizykoterapia stosowana jest jako funkcja wsparcia.

 • TERPAIA MANULANA

  TERPAIA MANULANA

  Terapia manualna jest kompleksowym leczeniem zaburzeń funkcji stawów, mięśni, nerwów za pomocą mobilizacji, przez aktywny i pasywny streching skróconych struktur mięśniowych i wzmacnianie ich słabszych przeciwników. W tym samym czasie, pacjent zostanie przeszkolony w różnych ćwiczeniach stawów i mięśni.

 • GIMNASTYKA KOREKCYJNA

   

  GIMNASTYKA KOREKCYJNA

  Zapraszamy również osoby, chcące skorygować swoją podstawę. Odpowiednio wykwalifikowany personel dobierze odpowiednie ćwiczenia, mające na celu skorygowanie wad postawy poprzez dobrany zestaw ćwiczeń rozciągających poszczególne partie mięśniowe odpowiadające za daną wadę postawy. Razem skupimy się na rozciąganiu mięśni biernie - poprzez samo ułożenie ciała mięśnie samoistnie ulegają rozciągnięciu i czynnie – jeżeli w rozciąganie zaangażowany jest pacjent lub rehabilitant.

 • DRENAŻ LIMFATYCZNY

   

  DRENAŻ LIMFATYCZNY

  Drenaż limfatyczny jest szczególną formą masażu według dr Vodder'a o systematycznym i rytmicznym, uporządkowanym schemacie ruchów, krążeń, pompowań. Nie służy do odprężania i rozluźnienia muskulatury, lecz usuwa limfę z tkanek.

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • MASAŻE TERAPEUTYCZNE

   

  MASAŻE TERAPEUTYCZNE

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • MEDYCZNA TERAPIA WZMACNIJACA

   

  MEDYCZNA TERAPIA WZMACNIJACA

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • TERAPIA SPORTOWA

   

  TERAPIA SPORTOWA

  Zapewnimy Ci odpowiednią opiekę instruktora fizjoterapeuty, który pomoże Ci uporać się z urazami i przywrócić wyniki sportowe. Z pełną odpowiedzialnością będziemy przeciwdziałać urazom za pomocą analizy ruchu i odpowiednio dobranemu treningowi. Bierzemy pod uwagę czynniki takie jak odżywianie, tonowanie, rozciąganie i poprawę mobilności i wiele innych – postaramy się optymalnie połączyć techniki powięziowe z pasywną opieką lub leczeniem.

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • REHABILITACJA   

   

  REHABILITACJA   

  Sweat & Burn:sweat & burn

 • TRENING CARDIO

   

  TRENING CARDIO

  Trening cardio, nazywany również treningiem wytrzymałościowym lub tlenowym ma na celu podniesienie tempa przemiany materii i pomoc w redukcjii tkanki tłuszczowej z jednoczesną poprawą wydolności tlenowej organizmu. Zalet tej formy aktywności jest jednak znacznie więcej. Ćwiczenia te zmuszają do intensywnej pracy układ oddechowy i krążenia, a to powoduje wzmocnienie serca i płuc. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko zawału, nadciśnienia i cukrzycy. Poprawia się samopoczucie i jakość snu.

  Trening cardio można wykonywać w dowolnych warunkach z użyciem sprzętu lub bez niego. Aby trening cardio przyniósł wymarzony efekty, należy odpowiednio dobrać jego intensywność, czas i częstotliwość.

  Treningi cardio powinny być indywidulanie dostosowywane są do poziomu kondycyjnego i wydolnościowego osoby trenującej z uwzględnieniem jej wieku, biorąc również pod uwagę wszelkie wskazania i przeciwwskazania. Odpowiednio wykonywany trening cardio efekty przynosi szybko i na długo.
 • TRENING FUKNKCYJNY

   

  TRENING FUKNKCYJNY

  Trening funkcjonalny jest prowadzony pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej w pełni przystosowanych do tego profesjonalnie wyposażonych i nowoczesnych wnętrzach.
  Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na codzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe współdziałają ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację i gibkość.

  Zalety treningu funkcjonalnego
  Trening funkcjonalny wzmacnia całe ciało, ale nie powoduje widocznej rozbudowy mięśni. Dzięki imitacji często wykonywanych ruchów, fitness funkcjonalny zmniejsza ryzyko urazów podczas wykonywania codziennych czynności i pozwala nam poruszać się pewniej i wydajniej. Ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie, poprawia gibkość i koordynację. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi.
  Bardzo ważną zaletą tej formy ćwiczeń jest również wzmacnianie często zaniedbywanych przez nas mięśni głębokich. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które prowadzą na codzień siedzący tryb życia. Ich gorset mięśniowy jest często słaby, przez co często dotykają ich bóle szczególnie dolnej części kręgosłupa.