BLACKROLL

Blackroll

Ćwiczenia z Blackroll to idealny sposób na rozciągnięcie się przed treningiem oraz na regenerację mięśni po treningu. Rolowanie się z Blackroll prowadzi do osiągnięcia wymarzonych efektów i pozbycia się bólu mięśni.
    
Masaż Blackroll jest łatwy i może go wykonywać każdy, niezależnie od wieku czy poziomu wysportowania. Wystarczy codziennie poświęcić odrobinę czasu na rolowanie, by zauważyć poprawę gibkości, lepszą regenerację mięśni, ustąpienie napięć mięśniowych i ogólną poprawę samopoczucia i wyglądu skóry.


 

Wystarczy jedyne osiem do dziesięciu powtórzeń na jedną partię mięśniową, by odpowiednio ją wymasować. Przed treningiem rolowanie traktowane jest jako rozciąganie, co wpływa na nawilżenie powięzi. Po treningu rolowanie przyspiesza regenerację mięśni. W miejscach, które potrzebują więcej uwagi, należy zwiększyć ilość powtórzeń do piętnastu, a w tych, sprawiających szczególny ból zatrzymać się i odczekaj kilka sekund, aż ból zacznie ustępować.

Samemu wybiera się miejsca rolowania, które sprawiają największy dyskomfort! Podstawą jest, by ćwiczenia wykonywane były powoli i cierpliwie. Przyniesie to wtedy spodziewany efekt.